Димитров

Пронајдени се 22 резултати на тема „Димитров“
Актуелно

Мицевски до Димитров: Вие го нарушивте угледот и достоинството на македонскиот народ, време е да заминете од функцијата министер

Денеска во Собранието, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и колицијата „За подобра Македонија“ поднесоа интерпелација за работењето на министерот...
Актуелно

Разобличени лагите на Заев и Димитров: Допис кој докажува дека по нивниот договор престанавме да бидеме Македонци (ФОТО)

Министерството за надворешни работи синоќа испрати Вербална нота до грчкото Министерство за надворешни работи, со која го информира...
Актуелно

Мицкоски: Димитров треба да понесе одговорност и да ја напушти министерската функција, очекувам наскоро интерпелација за Спасовски

Зарем има поголем доказ да си ја наречеш сопствената нација искомплексирана нација. Зарем треба да покажеме материјален доказ поголем...