Димовски

Пронајдени се 13 резултати на тема „Димовски“
Актуелно

Новинарот Сашо Димовски: Оливер има советник во МВР чии синови носат нож на излегување во дискотека и прободуваат човек

По скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој статус се...
Актуелно

Димовски до пратениците на СДСМ: Кога треба да се дискутира за работи кои ги засегаат граѓаните, бегате од дискусија со изговор дека не сте стручни

Искрено очекував да има поголема дискусија по однос на предлогот планот на регулаторната комисија за енергетика од два аспекти. Првиот...
Актуелно

Димовски кон Заев: Имате министри кои јавноста не ги запозна, со катастрофално низок степен на реализација на своите програми

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на денешната седница во Собранието рече дека во материјателите кои пратениците ги добиваат...
Актуелно

Димовски: Промената на Законот за банки и Законот за правата на јавни приходи значи влез на државата во најинтимните точки на секој граѓанин

Благодарение на многуте актуелни политички теми ова Собрание заборава да разговара за граѓанските потреби и граѓанските права. Оние...
Актуелно

Димовски: Со стопирањето, власта одлучи до крај на мандатот да не започне со изградба на нов Клинички Центар

Иако ги планиравте средствата во висина од 70 милиони за изградба на Клинички центар во овој годишен буџет, донесовте одлука да стопирате...