европа

Пронајдени се 16 резултати на тема „европа“
Економија

Според студијата спроведена од ЕЦБ голем губитник од трговската војна со другите земји ќе биде САД

САД ќе биде голем губитник од трговската војна со другите земји, покажува симулацијата од страна на Европската централна банка (ЕЦБ). Студијата...
Актуелно

Тековниот европски рекорд е 48 степени Целзиусови, измерени во Атина во јули 1977 година. Прогнозата за јужна Шпанија и Португалија за петок и сабота е 47 степени Целзиусови

Европа се соочува со топлотeн бран, а метеоролозите најавуваат дека во наредните денови, може да „падне“ температурниот рекорд, јави...