ѓоргиевски

Пронајдени се 13 резултати на тема „ѓоргиевски“
Актуелно

Ѓорѓиевски: Со Заев, Спасовски и Пендаровски загрозени се животите на сите граѓани, сигурни се единствено криминалците

МВР под криминогеното раководство на Оливер Спасовски го допре дното, порачува Орце Ѓорѓиевски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. -Изминативе...
Актуелно

Ѓорѓиевски од Куманово: Решението за ситуацијата е едно- Масовно излегување на избори и гласање за Силјановска, што ќе биде причина за распишување на парламентарни избори за крај на СДСМ

Денеска заедно со членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Божиновски и претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, Бране Петрушевски гo посетивме...
Актуелно

„7 дена молк од власта и надлежните за причините на катастрофалната несреќа во која животот го загубија 15 наши сограѓани“

Оливер Спасовски и МВР вчера признаа дека компанијата „Дурмо турс“ која е и сопственик на станицата за технички преглед „Авто мото...
Актуелно

Ѓорѓиевски: Техничкиот преглед на „Дурмо турс“ добил забрана за работа- да се расветли случајот каде 15 луѓе несреќно го загубија животот, одговорност мора да има

Пред само 6 дена се случи кобна сообраќајна несреќа во која 15 невини луѓе го загубија несреќно животот, а уште толку се повредени и се...
Актуелно

Ѓорѓиевски: Ваков хаос во општина Кисела Вода не се памети, буквално сме оставени сами на себе без било каква помош од локалните власти

Почитувани мои сограѓани, жители на Кисела Вода… Ова е колаж од 40 слики со моменталната состојба на улиците низ Кисела Вода. И во Припор...
Актуелно

Додека Спасовски дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улиците, домовите и угостителските објекти“

Додека Оливер Спасовски си тера партиски агенди и дели партиски книшки во Куманово, во Македонија се лее крв по улици, по домови, и по...
Актуелно

Ѓорѓиевски: Спасовски е заинтересиран само за сомнителни набавки, делење на милионски лиценци и целосна партизација на МВР

Македонија немала полош и понеспособен министер за внатрешни работи. Оливер Спасовски е заинтересиран само за сомнителни набавки,...
Актуелно

Ѓорѓиевски: МВР под раководство на Спасовски наместо за граѓаните работи за криминалците- улиците ни се претворени во боишта

Скопје е небезбеден град, а секоја вечер родителите се исплашени како ќе се вратат нивните синови и ќерки. Убијците кои извадија автоматско...