интервју

Пронајдени се 7 резултати на тема „интервју“
Актуелно

Интервју со Мите Костов од партија на Власите: Граѓаните ќе го искажат своето незадоволство на следните претседателски избори

Пендаровски еднаш ги изгуби изборите. Познати ни се неговите изјави. Силјановска доколку победи ќе промовира нова политичка култура...
Актуелно

Интервју со Ердоган Сарач: Силјановска Давкова како претседател ќе биде почитувана и во Македонија и од меѓународната зедница

Наместо да владее правото и во функција да е правната држава, за жал гледаме политички реваншизам, со скандалозни судски пресуди и обвинувања,...
Актуелно

Интервју со Јанушев: Кај граѓаните чувствуваме дека СДСМ ќе замине во историјата, а оваа Влада ќе биде прогласена за убедливо најнеспособна

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во интервју за КУРИР одговара на актуелните прашања поврзани со судските процеси на...