јавен долг

Пронајдени се 9 резултати на тема „јавен долг“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Јавниот долг вртоглаво расте, граѓаните не живеат подобро, а единствен виновник за тоа е СДСМ и Заев

Јавниот долг расте, a економијата е пред колапс. Економскиот тим на Зоран Заев ја носи државата во економска пропаст. Македонската економија...