Јовановски

Пронајдени се 4 резултати на тема „Јовановски“
Актуелно

Јовановски: Барам само праведно и чесно судење, за да се дојде до правдата и вистината, како би се тргнал овој жиг од моето име

Милост може да бара само тој, кој што е виновен… Јас не се чувствувам виновен и не барам милост!, ова преку Фејсбук статус го објави актерот...
Актуелно

Јовановски: На обични наградни игри не смеат да учествуваат вработените и нивните семејства, а не пак на тендери за грантови од илјадници евра државни пари

Поранешниот потпретседател на СДСМ, Зоран Јовановски се јави со свој коментар по скандалот кој изби во јавноста со доделувањето на...