клинички центар

Пронајдени се 5 резултати на тема „клинички центар“
Актуелно

Владата нема абер за изградба на нов клинички – Допрва ќе се бира локација, како можни се најавуваат Скопје Север, Петровец и Ѓорче Петров

За Клиничкиот центар следува идната седмица дебата во Парламентот. Во Владата заврши Комисијата, за делот на локациите. Покрај постоечката...
Актуелно

КУРИР анкета во Клинички центар: Хаосот со автомобилите тапка во место, проблемот со ѓубрето во кое се дават пациентите непроменет

Екипата на КУРИР денеска беше во обиколка на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, за хаосот со автомобили кој владее таму и...
Економија

Банката на Советот на Европа ќе си ги добие назад 70 милиони евра: Владата се откажа од проектот за Клинички центар во Бардовци

Банката на Советот на Европа ќе си ги добие назад 70 милиони евра кои беа наменети за изградба на Клинички центар во Бардовци. Според...
Економија

Груевски: Да не ја стопираа градбата, за две години ќе имавме најмодерен објект на Клиничкиот центар со комплетно нова медицинска опрема и апаратура,

Доколку не ја стопираа градбата на Kлиничкиот центар, како што беше замислена, сега градбата ќе беше во полн ек и една третина од работите...