непотизам

Пронајдени се 22 резултати на тема „непотизам“
Актуелно

Синот на Стојчевска не ги исполнувал условите за да биде вработен во ЕЛЕМ: Откриени неправилности во вработувањата на роднини на функционери

Предметите кои што Антикорупциска ги отвори за вработувањата на роднините на функционерите се веќе при крај. Според информациите на Телевизија...
Актуелно

Арсовски: Епидемијата на непотизам од страна на СДСМ не стивнува, уште два нови случаи каде пратенички си ги вработиле своите браќа

Ниту политичкиот прогон, ниту пак насилството, ниту заканите по живот нема да не спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата...
Актуелно

Врие од непотизам и партиски вработувања во Гостивар: Граѓаните револтирани, членството на СДСМ со порака до Заев

Гостивар изгледа е заразен со епидемија на непотизам. Како што дознава КУРИР, низа скандалозни вработувања се случени во изминатиов...