образование

Пронајдени се 14 резултати на тема „образование“
Актуелно

Ќулафкова револтирана зошто не се доделуваат стипендии за студенти за Катедрата по македонски јазик и македонска книжевност

Академик Катица Ќулафкова револтирана од последните случувања со доделените стипендии и скандалот со доделувањето на стипендија во...
Актуелно

Каснат списоците за сместување во студентските домови: Студентите револтирани, сред сесија оставени без место за сместување

Студентите гневни и револтирани од состојбите во образованието во Република Македонија, последниот случај за кои тие се изреволтирани...
Економија

Мицкоски: Учебниците каснат, образованието крахира, имаме демографска катастрофа, децата и младите се нашата најголема вредност и тие заслужуваат подобро

Денес за многумина од вас е посебен ден, бидејќи вашите деца го имаат првиот училишен ден. Тоа значи посебна радост и среќа за секој...
Актуелно

„Алфа“ открива нов милионски скандал на власта: Склучени два договори во четири очи за набавка на учебници

Aлфа открива нов голем финансиски скандал. Министерството за образование и наука во четири очи склучи два договори тешки околу 5,3 милиони...
Актуелно

Деградирани наставници преку јавноста упатуваат протест заради состојбите во ООУ,,Јосип Броз Тито“- Струга

Деградирани наставници преку јавноста упатуваат протест заради состојбите во ООУ,,Јосип Броз Тито“- Струга Писмото испратено од страна...