пандов

Пронајдени се 8 резултати на тема „пандов“
Актуелно

Пандов: Историска е одлуката за разрешување или исклучување на членовите од ВМРО-ДПМНЕ, тие претставуваа бреме за партијата

Разрешувањето на дел од членовите на ВМРО-ДПМНЕ е поздравено од партиското челнство, но и од познавачите на состојбите. Политичкиот...
Актуелно

Пандов: Катица крајно опуштено не потсети дека во државава постоела и постои една група на лоши момци кои по правило се наоѓаат во раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Челичната лејди, столбот на СЈО, шефицата на Фатиме, жената со највисок рејтинг и доверба во Република Македонија, македонскиот Елиот...
Актуелно

Пандов: Пратеници од СДС, кога виделе колкава пара се врти и нуди за гласање, бараат и тие да бидат парично „појачани“

Одреден број на пратеници од СДС, кога виделе колкава пара се врти и нуди за гласање, се погласно почнале да се бунат и да бараат и тие...
Актуелно

Пандов: Политичкиот прогон кој го спроведувате врз Груевски и други патриоти, ве уверувам дека тоа нив ги прави политички икони, а вас најобични предавници и шпиони

Политичкиот аналитичар Александар Пандов денеска, по објавата на Никола Груевски, се огласи на својот Фејсбук. -Комуњари прочитајте...
Актуелно

Пандов: Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?

Заев зошто ги малтретираш луѓето по сонцево, кога планираш да бегаш од референдум? Вака ли во ЕУ ќе одиме?, пишува политичкиот аналитичар...