samsung

Пронајдени се 5 резултати на тема „samsung“
Мозаик

Самсунг Електроникс ќе ја прекине работата во една од своите фабрики за производство на мобилни телефони во Кина

Самсунг Електроникс ќе ја прекине работата во една од своите фабрики за производство на мобилни телефони во Кина, изјави денеска портпаролка...
Економија

Свечено пуштена во употреба најголемата фабрика за производство на мобилни телефони во светот во сопственост на „Самсунг“

Индискиот премиер Нарендра Моди и јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин денеска свечено ја пуштија во употреба најголемата фабрика...