себастијан курц

Пронајдени се 4 резултати на тема „себастијан курц“
Актуелно

По скандалот со латвиското знаме, граѓаните ја предупредуваат Владата да внимава при утрешната посета на Меркел

При денешната посета на Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во Владата на РМ се случи нов скандал. Наместо со австриско, тој беше...