Силјановска

Пронајдени се 65 резултати на тема „Силјановска“
Актуелно

Гордана Силјановска Давкова за словенска „Демократија“: Мигрантите мора да се вратат, нашите деца мора да останат!

Демократија“ од Словенија објавува интервју со кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова. Обемното интервју...
Актуелно

Силјановска Давкова за бугарски „Дневник“: Ако бидам избрана за претседател, тоа ќе биде почеток на крајот на власта на СДСМ

Функцијата на Претседател на републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност,...
Актуелно

Силјановска Давкова: Во Брисел се разговараше за потребата за демократизација и надминување на авторитарните тенденции во Македонија

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ за Претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова во вестите на Алфа Телевизија...
Актуелно

Мицкоски и Силјановска на средби со европратеници во Брисел: Македонија и граѓаните се во лоша состојба поради лошите политики кои ги спроведува владата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со делегација од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија...
Актуелно

Силјановска Давкова: Младите си заминуваат од сопствената држава бидејќи власта не донесе „живот“ кој што го ветуваше

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното...
Актуелно

Силјановска Давкова: Кога ќе смениме документи, ќе треба сами да се лажеме дека сме се родиле во Северна Македонија

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната...
Актуелно

Силјановска Давкова за МКД.МК: Секој народ има право на сопствена историја и може да ја пишува историјата по свое

Ако победи, упорно ќе работи на промена на Уставот, на почитување на меѓународните стандарди и на воведување меритократија во државната...