сјо

Пронајдени се 12 резултати на тема „сјо“
Актуелно

Стоилковски: Правдањето на СЈО покажува колку е политичка и неоснована одлуката за притвор на Јанакиески и Божиновски

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа...
Актуелно

Каракамишева: Целта на СЈО е да ја уништи ВМРО-ДПМНЕ, вакви квази-органи прават несогледлива штета за угледот на државата

Професорката Тања Каракамишева на социјалните мрежи се огласи по вчерашното објавување на новите шест истраги на СЈО. Таа уште еднаш...