скандал

Пронајдени се 48 резултати на тема „скандал“
Актуелно

InfoShqip открива нов скандал на Министерството за култура: Мајка, ќерка и син добиле финансиска подршка за проекти

Мало и големо се кренаа против Годишната програма на Министерството за култура за 2019-та година, која беше објавена деновиве. Избувна...
Актуелно

СКАНДАЛ: Државата и Венко Филипче се изигруваат со болно девојче кое има прекин во дишењето и одбива да го прати во странство

Револтирана мајка на болно девојче од ретка болест со денови чека одговор од министерот за здравство Венко Филипче, но и од државата...
Актуелно

Референдумот пред пропаѓање: Од власта во очај се јавуваат по членови на ВМРО-ДПМНЕ и лажно се претставуваат (СКАНДАЛОЗНО АУДИО)

Власта очајна бидејќи излезноста на референдумот е многу мала, започна да се јавува по граѓаните и ги повикува во име на ВМРО-ДПМНЕ...
Актуелно

ОВА НЕ Е СКАНДАЛОЗНО, ОВА Е НЕВИДЕНО: Градоначалничката купила службен автомобил, организирала кетеринг со морски плодови и „помија“ за „обичните“

Кога „сељакот (карактерна особина)“ ќе се покондури, старите велат дека резултатот никогаш не може да биде добар. Таков е и случајот...