Спасовски

Пронајдени се 18 резултати на тема „Спасовски“
Актуелно

Новинарот Сашо Димовски: Оливер има советник во МВР чии синови носат нож на излегување во дискотека и прободуваат човек

По скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој статус се...
Актуелно

Седница за интерпелација: „Уште колку човечки животи треба да згаснат за Оливер Спасовски да сфати дека е неспособен да го води МВР“

Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“, на седницата за интерпелација...
Актуелно

Мицкоски: Спасовски да каже која тајна служба го следела Стево Пендаровски и со која политичка партија истата соработувала

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со членовите и симпатизерите од Општинскиот комитет во Велес. Како...
Актуелно

Тортевски: Спасовски врши политички притисок врз судот, доказ за тоа е денешната одлука за притвор на Јанакиески и Божиновски

Во емисијата „Топ Тема“ на телевизија Телма, адвокатот Александар Тортевски истакна дека вината за бегството на Никола Груевски ја...