Заев

Пронајдени се 106 резултати на тема „Заев“
Актуелно

Заев: Немаме проблем што Македонци имаат бугарски пасош, Софија не побарала соработка за истрагата со продажбата

Бугарија не побарала соработка од македонските власти во однос на истрагата за продажба на бугарски државјанства, рече премиерот Зоран...
Актуелно

Заев изваден од такт врескаше во Собрание: Да, ќе ѝ понудам на Бети Канческа да биде јавен обвинител (ВИДЕО)

Едно просто пратеничко прашање го извади од такт премиерот Зоран Заев. Несвојствено за неговата ноншалантност со која ги решава најкрупните...
Актуелно

Заев ги обвини Албанија, Црна Гора, Србија и Унгарија за бегството на Груевски, одговорност кај македонските власти засега нема

Истрагата ќе ги открие деталите за бегството на Груевски, но останува прашањето како четири земји, наши пријатели, тоа го дозволиле,...