загаден воздух

Пронајдени се 16 резултати на тема „загаден воздух“
Актуелно

Загадениот воздух ги преполни болниците – три пати зголемен бројот на респираторни инфекции за една недела

Алармантното загадување изминатите денови го зема данокот. На одделот за кардиологија во ГОБ 8ми семтември нема слободно место а преполно...
Актуелно

Мицкоски: Состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи, владата да прогласи вондредна состојба

Состојбата со загадениот воздух е алармантна, се губат животи, владата да прогласи вондредна состојба, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан...
Актуелно

ВЕЧЕРВА НЕ СЕ ДИШЕ ВО СКОПЈЕ- Власта мува не ја лази, граѓаните беспомошни алармираат да не се излегува од дома!

Вечерва не се дише во Скопје, но и во цела Македонија. Маглата која ја има во Скопје само дополнително ја влошува состојбата, додека власта...
Актуелно

„Владата која веќе 2 години ја зацрнува држвата, денес кажа дека нема да преземе ништо против загадувањето на воздухот“

Владата која веќе 2 години ја зацрнува држвата, денес кажа дека нема да преземе ништо против загадувањето на воздухот. Граѓаните и оваа...