загадување

Пронајдени се 18 резултати на тема „загадување“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Ветувањето на СДСМ за чист воздух е голема измама, се губат човечки животи, а Владата не превзема ништо

Зоран Заев и Садула Дураку им порачаа на македонските граѓани дека ќе продолжат да се трујат од загадениот воздух бидејќи Македонија...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Владата троши 1,6 милиони евра за лубриканти, а само 1,5 милиони евра за борба против загадувањето

Криминалната и одродена власт на чело со аболицираниот Зоран Заев продолжува со расипничкото и несовесно трошење на парите на граѓаните....