Актуелно 20.09.2018 19:13

Тројца мртви во вооружен напад во Мериленд во САД (Видео)

Тројца мртви во вооружен напад во Мериленд во САД (Видео)

Во округот Харфорд во американската сојузна држава Мериленд дошло до пукање во кое има најмалку три жртви,

Од полицијата соопштуваат дека засега не се познати повеќе детали.

-Можеме да потврдиме дека имало пукање. Има повеќе жртви. Ситуацијата сè уште трае. Избегнувајте го тоа подрачје“, објави полицијата на „Твитер“.

Локалните медиуми пренесуваат дека полицијата е на терен. Пукањето се случило во Перимен, град во близина на Балтимор, околу 9 часот по локално време.

Најнови вести