Актуелно 10.03.2019 12:30

Возел на автопатот Миладиновци- Штип кој уште не е пуштен за сообраќај, па завршил во болница- еве ги деталите

Возел на автопатот Миладиновци- Штип кој уште не е пуштен за сообраќај, па завршил во болница- еве ги деталите

Г.М. се здобил со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Клиничката болница во Штип.

Увид на местото на настанот бил извршен од страна на увидна екипа од Полициската станица Свети Николе и се работи на целосно расчистување на случајот.