avtopat

Пронајдени се 12 резултати на тема „avtopat“
Актуелно

Полицијата ги чува таблите со Северна Македонија 24 часа на ден за да не ги исчкртаат како на автопатот „Пријателство“

Новите крајпатни табли со Република Северна Македонија што беа поставени на граничните премини во средата, полиција ги чува 24 часа...
Актуелно

Мисајловски до СДСМ: За една година сте направиле само 1 километар локален пат и го прикажувате како епохален напредок?

Од општина Штип, раководена од Благој Бочварски од СДСМ, се пофалија дека за една година направиле, верувале или не, еден километар пат. Граѓаните...