Актуелно 17.02.2019 16:55

Драма во 50-ка: Контролори на ЈСП физички нападнати

Драма во 50-ка: Контролори на ЈСП физички нападнати

Вчера во 17,25 часот С.А. (39) од Скопје пријавил дека околу 16,50 часот во автобус на ЈСП број 50 додека вршел контрола на билети заедно со неговиот колега Б.Ј. му побарале билет на Т.П. кој физички ги нападнал контролорите.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.