Актуелно 09.07.2018 12:41

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

ретседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Анкара, Република Турција.

Како што соопштија од кабинетот на претседателот, Иванов во Анкара присуствува на свечената церемонија по повод инаугурацијата на Реџеп Таип Ердоган за Претседателот на Република Турција