актуелно

Пронајдени се 1343 резултати на тема „актуелно“
Актуелно

Државата за некого мајка, за некого маќеа- свадбите во Сарај се над законот во Македонија, власта замижува пред новите жаришта на корона

Мерките на владата за некого мајка за некого маќеа. Непочитувањето на истите се само доказ за нефункционалноста на системот, особено...
Актуелно

Бурни реакции на граѓаните за твитот на Заев: Чим дојде ред таков како тебе да не води, отидовме во бездна, одродено створење

Лавина реакции предизвика вчерашната објава на премиерот Зоран Заев на социјалната мрежа твитер. Имено, откако вчера лидерот на опозицијата...
Актуелно

Ласовска: Владата да донесе јасни одлуки за работата на градинките и да ги вметне препораките они УНИЦЕФ и да се одвојат средства за чување деца во домашни услови

Државата има обврска да го организира процес на згрижување на најмладите, односно на децата од предучилишна возраст. Граѓаните се соочуваат...
Актуелно

Ѓорѓиевски: Македонија со Заев и Спасовски ќе биде фавела во која ќе владеат криминалот, рекетот и корупцијата

Влада во која Оливер Спасовски е министер за внатрешни работи може да ни гарантира нови скандали и владеење на криминалот во Република...