Актуелно 31.01.2019 12:44

Кавадарчанец со товарно возило удрил во транспортната лента за руда на “Фени”, се здобил со телесни повреди

Кавадарчанец со товарно возило удрил во транспортната лента за руда на “Фени”, се здобил со телесни повреди

Триесет и двегодишен возач синоќа со товарно возило “ман” удрил во транспортната лента за руда на “Фени”, па со телесни повреди завршил во кавадаречката болница.

Верољуб Додевски, портпарол од СВР Велес соопшти денеска дека несреќата во која возилото се превртело на коловозот, се случила на регионалниот пат Кавадарци -мотел Дреново.

Возачот бил задржан на лекување во ЈЗУ Општа болница – Кавадарци.

Извршен е увид на местото на настанот.