Актуелно 02.01.2019 18:47

Поради снег и ветер забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Поради снег и ветер забрана за камиони на патот Маврово – Дебар

Попладнево од 15:25 часот поради врнежи од снег и засилен северен ветер од превентивни причини се водува забрана за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар и обратно, соопшти Автомото сојузот на Македонија.