Актуелно 09.10.2018 14:29

Претседателот Иванов со поддршка за режисерот Јани Бојаџи

Претседателот Иванов со поддршка за режисерот Јани Бојаџи

Јани Бојаџи, режисерот на филмот „Ругање со Христос“, кој предизивика реакции во албанската јавноста

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на својот Фејсбук профил објави фотографија во знак на поддршка на режисерот Јани Бојаџи.

Режисерот на филот „Ругање со Христос“ инаку деновиве предизвика реакции во албанската јавност поради тематиката на филмот, а преку социјалните мрежи вчера информираше дека денеска во 11 часот во Основниот суд Скопје 2 ќе биде одржано рочиште за забрана на неговиот филм.