Аеродром

Пронајдени се 28 резултати на тема „Аеродром“
Актуелно

Во рок од три дена треба да се сменат сите табли на граничните премини и двата аеродроми со новото име Република Северна Македонија

Согласно одлуките, како што соопшти Владата на Северна Република Македонија, Царинската управа треба да стави налепници на таблите...
Актуелно

Ветуваше воздух донесе магла: Жителите на Аеродром го запрашаа градоначалникот- „Чисто ли дишеш Марин?“ (ФОТО)

Градоначалникот на општина Аеродром Златко Марин никако да се справи со загадениот воздух во општината. И додека Марин ветуваше живот...