актулено

Пронајдени се 107 резултати на тема „актулено“
Актуелно

Мисајловски до СДСМ: Доста го лажете македонскиот народ и фатете се за работа, граѓаните сакаат подобар живот, а не лаги и манипулации

ВМРО-ДПМНЕ повторно на терен, повторно сме со граѓаните и денеска имаме одлична можност тука во Бутел да поразговараме со граѓаните...
Актуелно

Груевски: Власта води политичка хајка, а судиите работат под притисок- мене не ме суди судот, туку политиката

Почесниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на РМ, Никола Груевски денеска најави дека утре нема да се појави во Апелацискиот...
Актуелно

Каснат списоците за сместување во студентските домови: Студентите револтирани, сред сесија оставени без место за сместување

Студентите гневни и револтирани од состојбите во образованието во Република Македонија, последниот случај за кои тие се изреволтирани...
Актуелно

МПЦ му порача на Заев да не се менува уставното име, јазикот, идентитетот и унитарниот карактер на државата

Синодот на Македонската православна црква (МПЦ)  контра Заев и неговата антидржавна политика за промена на името на Република Македонија,...
Актуелно

Попов: Во време на наjбруталниот комунизам со тенкови се газеа студенти, сега Заев и Шилегов со багери газат граѓани

Само во Кина во време на наjбруталниот комунизам со тенкови се газеа студенти кои не се согласуваа со политиките на власта. Заев и Шилегов...