долг

Пронајдени се 11 резултати на тема „долг“
Актуелно

Советничка на Заев стопирала наплата на долг кон приватна фирма: Сопствениците продолжуваат со протестот пред Влада

Сопствениците на кумановската фирма „Кридеа“ една недела штрајкуваат пред Владата поради неплатен долг , кој бил стопиран од советничка...
Актуелно

Додека Заев ги распродава државните интереси , Министерството за финансии ги задолжува граѓаните вртоглаво- Утре ново задолжување од 7,4 милиони евра

  На официјалната страна на Министерството за финансии објавени се проспекти за аукција на државни хартии од вредност. Имено, утре...
Актуелно

Нелоски: Заев, Тевдовски и Анѓушев се луѓето кои ќе бидат запаметени дека го урнале рекордот во задолжување на државата

Задолжувањето го проби плафонот. Психолошката граница е надмината. За прв пат во историјата на Македонија јавниот долг отиде преку...