финансии

Пронајдени се 107 резултати на тема „финансии“
Финансии

Гутереш предупреди на лошата финансиска ситуација во ОН, оценувајќи дека таквата состојба не треба да продолжи

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди синоќа на лоша финансиска ситуација во ОН, оценувајќи дека таквата...