Морбили

Пронајдени се 16 резултати на тема „Морбили“
Актуелно

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот...
Актуелно

Шест нови заболени од морбили, две деца се во потешка здравствена состојба и може да бидат поставени на апарати за дишење

Шест лица заболени од морбили се примени вчера на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, а уште тројца се амбулантски...