Николовски

Пронајдени се 56 резултати на тема „Николовски“
Актуелно

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ има врвни експерти кои можат да се вклучат во подобро законско решение, се со цел да се спречи повторно нелегално прислушкување

По усвојување на законот ние деновиве ќе излеземе со детална анализа на истиот и можам да ги кажам првичните согледувања. Прво сметам...
Актуелно

Николоски: Власта продолжува со теророт и притисокот, а полицијата, судството и обвинителството го кршат Уставот

Апсењето на Трајко Вељаноски е продолжување на теророт и притисокот кој оваа хунта на власт го прави, оценува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ,...