Охрид

Пронајдени се 36 резултати на тема „Охрид“
Актуелно

На Георгиески работите му излегуваат од контрола: Каснато дете на плоштад, кучиња скитници, дивоградби, депонии, палење трска…

Вршителот на должност градоначалник на Охрид, Константин Георгиески ги има испуштено од раце сите работи поврзани со градот, пишува...