Пендаровски

Пронајдени се 6 резултати на тема „Пендаровски“
Актуелно

Мицкоски: Спасовски да каже која тајна служба го следела Стево Пендаровски и со која политичка партија истата соработувала

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, оствари средба со членовите и симпатизерите од Општинскиот комитет во Велес. Како...
Актуелно

Пендаровски: Им плаќам пијачка на сите академици ако успеаат да избоксуваат зачувување на името на МАНУ

Скандалозен настап на националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски за време на гостувањето во вчерашната емисија на “Само вистина“....