Русија

Пронајдени се 18 резултати на тема „Русија“
Економија

Русија поднела тужба во Светската трговска организација (СТО) против царините воведени од САД за челик и алуминиум

Русија, како што јави Итар-Тасс, исто така, побарала консултации со САД во рамки на СТО за порамнување на споровите, изјави Максим Орешкин,...