стојановска

Пронајдени се 10 резултати на тема „стојановска“
Економија

Стојаноска: Морален чин ќе беше доколку роднините на функционери од власта не се пријавеа на огласите за вработување

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска на Топ Тема на телевизија Телма истака дека...
Актуелно

Стојаноска: Предложеното законско решение на Венко Филипче и СДСМ прави револт и нови поделба кај здравствените работници

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојаноска, јавно се прашува што ќе се случи со бранот на вработувања на лекари во јавните здравствени...
Актуелно

Стојаноска: Владата на Република Македонија нема обезбедено ниту една гаранција во случај јужниот сосед да не си ги исполни неговите обврски од Преспанската спогодба

-Од сегашниот премиер имавме гаранција дека амандманите нема да стапат на сила ако спогодбата од Преспа не биде ратификувана и не влезе...
Актуелно

Стојаноска: Референдумот е неуспешен, резултатите од него се фалсификат, а договорот потпишан со Грција е мртов поради неисполнетиот цензус

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ и член на ИК, Дафина Стојаноска во вечерашното гостување на дебатата на Тв 24 рече дека ставот на ВМРО-ДПМНЕ...