тетово

Пронајдени се 9 резултати на тема „тетово“
Актуелно

Тетово под мраз, градоначалничката мува не ја лази: Граѓаните со порака „Теута, фрли сол, ќе се убие некој“ (ФОТО)

На фејсбук страницата „Сообраќаен срам Тетово“ е објавена фотографија на која се гледа дека улиците во Тетово не се ниту исчистени...
Актуелно

Ѓорчев од Тетово: Имаме сериозни проекти за Тетово, Брвеница, Јегуновце, Теарце и другите општини- важен е СЕКОЈ човек и СЕКОЕ населено место

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев вчера беше во посета на Тетово, заедно со членот на ИК Трајко Славески. Ѓорчев оствари средба...
Актуелно

Битола и Тетово без македонски знамиња за 8-ми септември: Градоначалничката не се ни појави на прославата

Битолската градоначалничка, Наташа Петровска, не најде време да се појави на прославата за 8-ми септември. Згора на тоа, градоначалничката...