трипуновски

Пронајдени се 11 резултати на тема „трипуновски“
Актуелно

Трипуновски во посета на земјоделците на Карбинци: Повеќе од очигледно е незадоволството на земјоделците за погубните политики на СДСМ

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ вчера беше во работна посета на земјоделците од Карбинци кои го изразија своето незадоволство од...
Актуелно

Трипуновски: Поради неспособната влада на СДСМ и министерот Николовски повеќе од 50 илјади тони квалитетни јаболка ќе бидат фрлени во отпад

Со месеци овоштарите од Преспа молат за помош и поддршка од неспособната Влада на СДСМ и министерот Николовски. Повеќе од  50.000 тони ...
Актуелно

Трипуновски: Жално е што власта на СДСМ е неспособна да организира откуп и да исплати субвенции кои ги ветуваше пред да дојде на власт

Почитувани, не може човек а да не биде загрижен кога гледа каков хаос и се случува на Република Македонија. Катастрофа на секое поле,...
Актуелно

Трипуновски од Могила: Државата пропаѓа, граѓаните живеат се полошо, а Заев ги распродава националните и државните интереси

Согласно агендата на ВМРО-ДПМНЕ и дел од акцијата Лето за Македонија денеска заедно со мојот тим сме во посета на општина Могила, каде...