Вучиќ

Пронајдени се 30 резултати на тема „Вучиќ“
Актуелно

Вучиќ: Решавањето на спорот меѓу Грција и земјата која сега се вика Република Северна Македонија беше полесно

Две децении од најголемиот европски нерешен спор, српскиот претседател Александар Вучиќ за Блумберг изјави дека е време да се постигне...