Зоран Заев

Пронајдени се 10 резултати на тема „Зоран Заев“
Актуелно

„Цела врхушка на СДСМ и на Владата фатени во рекетарски октопод сега се перат дека немале поим за што станува збор!“

Зоран Заев се спореди со Борис Џонсон и со Макрон, за цела година на наседнување на пранкерите: Сега Костадин Костадинов, неговиот ученик,...
Актуелно

Дали ќе успее планот на Заев преку 80 пратеници да ја изигра волјата на скоро 1,2 милиони граѓани кои кажаа „НЕ“ за договорот со Грција?

И покрај тоа што скоро 1,2 милиони гласачи во Македонија, не излегувајќи на референдумот го дадоа својот став дека се против договорот...
Актуелно

Вице Заев потпишан на договорот за земјиштето кое го продал Зоран Заев, бизнисот со парцелите е околу 2 милијарди денари

Правниот лавиринт создаден од Зоран Заев покажува како државно земјиште под владение на општината завршува во рацете на братот на премиерот...