Мозаик 29.10.2018 13:30

Во овој хороскопски знак се родени најмногу милијардери

Во овој хороскопски знак се родени најмногу милијардери

Ако верувате во хороскоп и сте родени во знакот на Лав, тогаш имате причина за радост.

Една неодамнешна анализа од страна на маркетинг компанијата АдВјув покажа дека токму во овој хороскопски знак се родени најмногу милијардери. На второ место се најдоа лицата родени во знакот на Бик, а третото место и припадна на Вагата.

Од друга страна, најмалку шанси да станат милијардери се луѓето родени во знакот на Овен.

Анализата беше спроведена според најновата листа на Форбс со 400 најбогати Американци, а во продолжение погледнете на кое место се наоѓа вашиот знак:

 

 1. Лав
 2. Бик
 3. Вага
 4. Водолија
 5. Близнаци
 6. Девица
 7. Јарец
 8. Риби
 9. Рак
 10. Стрелец
 11. Шкорпија
 12. Овен