Актуелно 20.05.2020 11:59

Еве што предлага владата за полициски час викендов

Еве што предлага владата за полициски час викендов

Владата предлага полицискиот час за престојниот викенд во кој се празнува Рамазан Бајрам и Свети Кирил и Методиј (недела и понеделник) да започне во сабота во 19.00 часот и да заврши во вторник во 05.00 наутро, дознава Вечер.мк од извори на Илинденска.