Актуелно 15.10.2020 13:38

Голема полициска акција на МВР во кумановско

Голема полициска акција на МВР во кумановско

Голема полициска акција е во тек во Лојане, кумановско и скопско, јавува Канал 5 телевизија.

Граѓани јавуваат дека акцијата ја спроведуваат специјалните единици на МВР, а полициските хеликоптери од рано наутро го постојано надлетуваат.

Според нашите сознанија, уапсена е поголема група на криумчари на мигранти, а акцијата уште трае.