Компании

Компании

Еуромакс ресоурцес апелира политичарите да не манипулираат со Иловица-Штука затоа што може брзо да ја заздрави македонската економија

Еуромакс ресоурцес како директна странска инвестиција апелира до политичарите да не ја користат во меѓупартиски пресметки и манипулации...
Компании

Медицинскиот персонал е оставен сам да набавува заштитна опрема, затоа 17 % од вкупната бројка на заболени се лекари и медицински сестри

Синиша Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук вели дека дури 17% од вкупната бројка на заболени со коронавирус се лекари и медицински...