Актуелно 15.04.2019 09:34

Облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Облачно и свежо со повремени врнежи од дожд

Времето денеска претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд и температури до 16 степени.

На места, особено во јужните и источните делови на земјата, врнежите ќе бидат пообилни и проследени со грмежи.

Кон крајот на денот ќе престануваат.