Живот 15.02.2020 14:39

Претпладне умерено облачно, попладне сончево

Претпладне умерено облачно, попладне сончево

Во претпладневните часови времето ќе биде умерено до значително облачно, а попладне претежно сончево. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повaрарието, информираат од УХМР.

Максималната температура ќе движи од седум 7 до 14 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени.