Ѓорчев

Пронајдени се 46 резултати на тема „Ѓорчев“
Актуелно

Ѓорчев до Царовска: Добро ќе беше оние 300.000 евра од Фонд за иновации наместо да ги дадете на вашите пријатели, да ги инвестирате во лицата со попреченост

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев на денешната собраниска комисија за труд и социјална политика и порача на министерката за...
Актуелно

Ѓорчев се сретна со претседателот на парламентот на Австрија, сенатори од САД и лидерот на опозицијата од Албанија

За време на својата посета во Виена пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари повеќе билатерални...
Актуелно

Ѓорчев пред ЕПП и ОБСЕ: Во Македонија се случува политичко насилство, прогон, изборни кражби и економски колапс

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев имаше  обраќање пред парламентарците на парламентарното собрание на ОБСЕ за време на зимската...
Актуелно

Ѓорчев: Власта не води сметка за животниот стандард на граѓаните, вицепремиерите да се откажат од покачувањето на нивните плати од 8.000 денари

Во ваква економска состојба власта не треба да се води првенствено за сопствените привилегии и ги повикувам вицепремиерите Радмила...
Актуелно

Ѓорчев од Тетово: Имаме сериозни проекти за Тетово, Брвеница, Јегуновце, Теарце и другите општини- важен е СЕКОЈ човек и СЕКОЕ населено место

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев вчера беше во посета на Тетово, заедно со членот на ИК Трајко Славески. Ѓорчев оствари средба...